X TORNEO DOLCE VITA ODEON 2017 (pertencente ó XII Circuito Galego de Promoción)

CARTEL TORNEO ODEÓN 2017

BASES DO TORNEO:

DATA: Sábado 9 de Setembro do 2017
LOCAL DE XOGO: local social Alto do castaño
Rúa Manoel Antonio 15570 Narón, La Coruña

CATEGORÍAS:
Sub 8-Promesas – nados anos 2009 e posteriores
Sub-10-Benjamines – nados anos 2008 e 2007
sub-12-Alevines – nados anos 2006 e 2005
Sub-14-Infantiles – nados anos 2004 y 2003

INSCRIPCIÓNS:
Ata as 22:00h do día 6 de setembro a través de xadreznaron@hotmail.com
Indicar nome, apelidos, categoría e club de procedencia.
Aforo: máximo 100 plazas para todo o torneo.

Recordase que para inscribirse e participar no XII Circuito Galego de xadrez de promoción é obligatorio ter seguro deportivo, polo tanto e necesario previamente á inscripción, que os xogadores extranxeiros ou os non federados deberán aboar a cuota correspondente para cumplir este trámite e federarse a través de una entidade deportiva española, sendo responsabilidad do seus clubs, entidades deportivas ou colexios no cumplimentalo.

SISTEMA DE XOGO:
sub-8-sub-10: Suizo a 7 rondas de 25´finish.
sub12 e sub-14: Suizo a 7 rondas de 15´+ 3´.

CALENDARIO DE COMPETICIÓN:
Presentación e confirmación de listas 10:30 h
Rondas: 11, 12, 13 – 16, 17, 18 y 19 horas

-Desempates:
Sorteo entre os seguientes sistemas:
1-Buchholz medio
2-Bucholz total
3-Progresivo hasta as derradeiras consecuencias

Entrega de Premios e  Clausura: Horario: 20:00 horas

-TORNEO DE PROMOCIÓN:
Trofeos cinco primeros clasificados de cada categoría
Regalos
Sorteos

-Arbitraxe e Organización

-Organización: Círculo Xadrez Narón.

-Árbitro principal: Walter López.

-Dirección do Torneo:Teresa Taboada

-Xogadas ilegais:
Duas xogadas ilegais suporán a pérdida da partida.Non se incrementarán tempos
por xogadas ilegais.
-Comenzo das partidas:
A hora indicada para o comenzó da sesión, poránse en marcha os reloxos dos
xogadores que teñen as pezas brancas.O tempo permitido de retraso é ata a
caída da bandeira.
Se aplicará o artigo A4(partidas sin supervisión adecuada)

A organización reservase o dereito a cambiar as bases sin previo aviso a través de xadreznaron.wordpress.com

ACEPTACIÓN: Os delegados de cada club e os xogadores inscritos, autorizan á organización do torneo, á difusión de información ou a utilización de imáxenes ou do nome do equipo e dos seus xogadores nos medios de comunicación ou en publicidades e memoria da competición, sempre que non representen menoscabo do seu honor ou reputación, ou que sea contraria ós intereses e sempre dentro do marco legal que se fixa no Código civil, e na Ley de Enjuiciamiento Civil e na ley orgánica 15/99, de 13 de Diciembre, de Protección de Datos de Carácter Personal

OFERTA RESTAURACIÓN (onde comer):
Restaurante Alto Do Castiñeiro (A 50 metros do local de xogo)
Por o precio de 7 euros (precio especial para xogadores do torneo e a súa familia) menú do dia con dous primeiros e dous segundos a elexir postre,viño , auga e café.(Seria convinte reservar antes do dia 7 de Septembro ) nos números : 676643812/ 98138369

ESTABLECEMENTOS COLABORADORES:

Centro Comercial Dolce Vita Odeón.

Narontec Gestión S.L

Calzados Mara

Tortilleria  Express

Librería Day

Restaurante Alto Do Castiñeiro

Grupo Imaxina

J.G. Professional Tools  S.L

Joyeria  Fidalgo

Entidades  colaboradoras:
Concello de Narón / Padroado de deportes.
Federación Galega de Xadrez

Circuito de Promoción xadrez 2017

Se adjunta el calendario del XII Circuito Promoción 2017 de la Federación Galega de xadrez 2017

                                                             C A L E N D A R I O/ Regulamento:

Data Localidade Torneo Sede
01 Maio Noia II Torneo Vila de Noia Sociedad Liceo – Noia
06 Maio A Guarda XVII Torneo Concello da Guarda Pavillón das Solanas – A Guarda
13-14 Maio Mondariz XXIX Aberto Escolar Peón de Oro

Hotel Cemar – Mondariz

17 Maio Ponteareas IV Torneo Escolar Ramiro Sabell Centro Artístico Sportivo – Ponteareas
20 Maio Vilagarcía XV Torneo Santa Rita Recinto Ferial Fexdega – Vilagarcía
27 Maio Pontevedra

VIII Pontexadrez ao Aire Libre

Praza de España – Pontevedra
03 Xuño Ourense II Aberto Ourense En Xaque EXPOURENSE – Ourense
10 Xuño Nigrán VI Torneo Dani da Rocha Prol Pavillón Deportes Panxón – Nigrán
29 Xullo Cambados

XXXI Torneo Infantil del Albariño

Paseo da Calzada – Cambados
26 Agosto Rianxo

IX Torneo Concello de Rianxo

Pavillón Municipal – Rianxo
02 Setembro Mos

II Torneo Concello de Mos

Centro Medio Rural de Torroso – Mos
09 Setembro Narón

XII Torneo Dolce Vita Odeón

Centro social  Alto do Castaño
16 Setembro Santiago

I Torneo Cidade de Santiago

Colexio Manuel Peleteiro – Santiago

23 Setembro Vilagarcía XXV Memorial Adolfo Pedrido Liceo Casino – Vilagarcía
07 Octubro Vigo IV Miralba de Ajedrez Escolar Colegio Miralba – Vigo

14 Octubro

Vilagarcía

V Masterchess C.C. Arousa

Centro Comercial Arousa – Vilagarcía

21 Octubro

Pontevedra

II Torneo Colegio Los Sauces Colegio Los Sauces – Pontevedra

29 Outubro

Ourense

X Festival Internacional EXPOURENSE – Ourense
04 Novembro Vilagarcía

XI Open McDonalds

Auditorio Municipal – Vilagarcía

REGULAMENTO

Categorías:

– Infantís  (nados nos anos 2003-2004) – Benxamíns   (nados nos anos 2007-2008)
– Alevíns   (nados nos anos 2005-2006) – Promesas     (nados nos anos 2009 e posteriores)

Puntos:

  • 12 puntos ao primer clasificad@ da xeral. • 05 puntos ao sexto clasificad@ da xeral.

  • 10 puntos ao segundo clasificad@ da xeral. • 04 puntos ao séptimo clasificad@ da xeral.
  • 08 puntos ao terceiro clasificad@ da xeral. • 03 puntos ao octavo clasificad@ da xeral.
  • 07 puntos ao cuarto clasificad@ da xeral. • 02 puntos ao noveno clasificad@ da xeral.
  • 06 puntos ao quinto clasificad@ da xeral. • 01 puntos ao décimo clasificad@ da xeral.

Si nos dez primeiros non puntuara ningunha muller, a primeira clasificada da xeral obterá un punto.

Mínimo Torneos: Necesario participar e finalizar 10 torneos para optar a clasificación final.

 

Blog de WordPress.com.

Subir ↑